ARTYKUŁY

IMG_3368Terapie dźwiękiem – Efekty pracy – Warszawa, 26.05.2011 – Ewa Jóźwik, Anna Kamonciak

Opisane zostały efekty pracy z dziećmi niepełnosprawnymi, które nieprzerwanie prowadzone są od 2 lat w ośrodkach dziennej opieki w Warszawie
[ czytaj więcej >>> ]

 
 

artRAABELeczenie dźwiękami. Gongi i misy tybetańskie – Warszawa, styczeń 2013 – Anna Kamonciak.

Materiały przeznaczone są dla nauczycieli do pracy z dziećmi z różnorodnymi zaburzeniami: percepcji słuchowej, wzrokowej, z problemami z orientacją przestrzenną, motoryką, grafomotoryką, koordynacją wzrokowo-ruchową, z trudnościami w uczeniu się matematyki, z zaburzeniami rozwoju emocjonalnego i społecznego, rozwoju mowy oraz zaburzeniami integracji sensorycznej (zaburzenia dotyku, smaku, węchu).

[ czytaj więcej >>> ]

 

Rola składników mineralnych w organizmie człowieka

Rola składników mineralnych w organizmie człowieka

Większości z nas pierwiastki, takie jak: cynk, chrom, mangan czy miedź bardziej kojarzą się z przemysłem ciężkim niż ze zdrowym odżywianiem. Zaś nikiel, fosfor czy molibden – przypomina nam czasy szkolne i sprawdzanie naszej wiedzy przez nauczyciela z bogactw naturalnych różnych krajów.

W istocie jednak wymienione pierwiastki (i wiele innych) są ważnym składnikiem procesów przemiany materii w organizmie człowieka. Owe minerały, metale i sole, spożywane w odpowiednich dawkach – pozwalają nam długo cieszyć się zdrowiem, aktywnością fizyczną, zachować urodę, wewnętrzny spokój oraz na co dzień odczuwać radość z życia. Powodem wielu dolegliwości i chorób jest niedostatek (lub nadmiar) substancji mineralnych w organizmie.

[ czytaj więcej >>> ]

 

Śmieciowe DNA wrota do transformacji – wyd. Nexus grudz. 2012

001

Do dziś mało kto wie, że mikrobiologiczne podstawy wyjaśnienia związku umysłu i ciała – siły sugestii, intencji i przekonań – narodziły się na początku lat 1940. W tym krótkim eseju, opartym na mojej przyszłej książce zatytułowanej The Great Illusion: A Synthesis of Science and Spirituality (Wielka Iluzja- synteza nauki i duchowości), przyjrzymy się niektórym z tych prac opisującym wcześniej nie wyjaśnione „spontaniczne” zmiany genomów żywych ludzi oraz towarzyszące im fizjologiczne i psychoduchowe przemiany.

Jeśli czegoś nie rozumiemy, to znaczy, że to jest „śmieć”

Czytelnicy magazynu Nexus wiedzą zapewne, że zdecydowana większość „zapisu” naszego DNA nie jest wykorzystywana do kodowania białek i enzymów – jest niekodująca – i naukowcy generalnie nie mają pojęcia, do czego ona służy, i w swojej nieskończonej mądrości nazwali ją początkowo „śmieciowym” („junk”) DNA. Ile naszego DNA należy do tej śmieciowej kategorii? Otóż, od 95 do 98 procent. To stosunkowo duże marnotrawstwo jak na Naturę, nieprawdaż? (Niektóre naukowe szacunki podają, że ilość śmieciowego DNA wynosi nawet 99 procent). Ponieważ ta część DNA nie jest odpowiedzialna za budowę naszej formy fizycznej, jej cel pozostaje zagadką dla konwencjonalnie myślących ludzi. Duża część naszego „śmieciowego” DNA składa się z ruchomych elementów genetycznych (transpozony i retrotranspozony) lub „skaczącego” DNA, które może przepisać i aktywować lub dezaktywować pewne kody genetyczne. „Skaczące” DNA stanowi podobno aż połowę całkowitej liczby nukleotydów DNA (1)  [ czytaj więcej >>> ]

Artykuł do wydruku w PDF 

„Ukryte elementy w muzyce i dźwiękach” Adrian Wagner NEXUS nr 11 (3/2000) 

nexus011

Jednym z najtrudniejszych pytań, jakie można zadać kompozytorowi, brzmi: „Skąd bierze się inspiracja do tworzenia nowych utworów muzycznych?” Wiedząc, że rzemiosło i gramatyka muzyki są już sformułowane w umysłach muzycznego establishmentu, cóż nowego można znaleźć, czego jeszcze nigdy przedtem nie było? Odpowiedź leży w umiejętności ogarnięcia pełnego utworu oraz w tym, na jakim etapie kończy się krzywa reprezentująca na wykresie proces uczenia się.Muzyczny establishment akademicki z założonymi na oczy klapkami zaakceptowanych przez siebie tradycji utrzymuje, że rozwój systemu „modalnej formy” skali wywodzi się od Greków lub Rzymian. Ten pogląd przypomina stanowisko kościelnych fundamentalistów głoszących, że Homo sapiens został stworzony dokładnie tak, jak to podaje Księga Rodzaju. Dziś wiemy, że odkrycia archeologiczne i teoria Darwina dowodzą czego innego, lecz dogmat ma zwyczaj ograniczania umysłu. Wynika to ze znanej prawdy, że jeśli coś jest powtarzane wystarczająco często i nie jest poddawane w wątpliwość ze stosowną konsekwencją, staje się ugruntowaną prawdą.
[ czytaj więcej >>> ]

Artykuł po raz pierwszy w języku polskim ukazał się w dwumiesięczniku Nexus w numerze 11 (3/2000)Tytuł oryginalny: „Hidden Elements in Music and Sound”, Nexus (wydanie angielskie), vol. 7, nr 1
Artykuł do wydruku w formacie PDF

 

Mózg Kamertonem dla życia

Mózg Kamertonem dla życiaBadania Joseph Kirschvink z cieszącego się dużym uznaniem „Kalifronijskiego Instytutu Technologii”  (California Institute of Technology) doprowadziły do odkrycia  tak zwanych „Kryształów magnetytu” w naszych komórkach mózgu i korze mózgowej.Odkrył on, że  jest 5.000.000 kryształu magnetytu na gram komórek mózgowych oraz  100 milionów kryształów magnetytu na gram kory mózgowej. Magnetyt (Fe304) jest tylko naturalnie występujący materiał magnetyczny w świecie. Jest milion razy bardziej magnetyczny niż w jakikolwiek inny magnetyczny materiał naturalny. Kryształy magnetytu działa jak antena do odbioru bardzo słabych sygnałów. Co to oznacza dla nas?

[ czytaj więcej >>> ]

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s