World Peace Gong – Światowy Gong Pokoju

world peace gong

Oryginalny Światowy Gong Pokoju ma średnicę ośmiu metrów, co stanowi osiem naroży świata. Wzorowany był na gongu należącym do Pani Musrini. Gong ten należał do jej rodziny od 7 generacji. Licząc iż każda z generacji osiągnęła średnio wiek 50 lat, Gong musi mieć co najmniej 350 lat. Podobno gong ten powstał w epoce „Wali” na Javie. Dlaczego właśnie na tym Gongu z Murii, Jepara w Centralnej Javie wzorowano przy tworzeniu World Peace Gong ?

Poszukiwanie tego gongu, który stał się wzorem dla Światowego Gongu Pokoju, został oparty na historycznym tle, rozważań, legend i mitów, które są ze sobą wzajemnie powiązane. Badania przeprowadzono na bazie starożytnej historii wyspy Jawa i Bali, które były jedną wyspą, nazywaną „Wyspą Panjang.” Wyspa Panjang była również znana z silnych czarujący uroków i promiennej charyzmy w oku wybitnych światowych osobistości, w tym przywódców duchowych Indyjskich. Ludzie wierzyli, że tysiące bogów mieszkało na tej wyspie i były uważane za centrum nadprzyrodzonych istot, które posiadały wielką wiedzę.

Jednak poprzez naturalne ruchu ziemi, Java i Bali stało się dwoma wyspami. Nisko położone tereny między Ketapang i Gilimanuk zostały zalane, tworząc cieśninę jak widzimy dzisiaj. Historycznie, Jepara było starożytnym regionem i miejscem pierwszego Hinduskiego Królestwa w Azji Południowo-Wschodniej. Królestwo to nazwano Kalingga lub Holing i uważano powstało w trzecim wieku naszej ery. Królestwem rządziła królowa Shima, bardzo uczciwa i mądra kobieta. Bali jest jedyną wyspą na świecie z większością ludności wyznania hinduistycznego. Dlatego Jepara i Bali są tak silnie związane duchowo.

Znaczenie symboli na Światowym Gongu Pokoju

Znajdują się 4 warstwy okrągłych sekcji obejmujących przednią krawędź Światowego Gongu Pokoju. Najbardziej zewnętrzna część wyświetla krajowe flagi wszystkich obecnie istniejących niezależnych państw na świecie. Kolorowe flagi każdego niezależnego kraju reprezentują istotę i zalety samego kraju i są równo rozmieszczone w kolejności losowej wokół zewnętrznej części gongu.

W środku znajduje się napis „World Peace Gong” („Światowy Gong Pokoju”), w obu swoich pierwotnych językach indonezyjskim i angielskim. Są one oddzielone od siebie dwoma białymi kwiatami. Napisy i kwiaty podsumowują rdzeń tożsamości gongu. Tłumaczenie angielskie znajduje się z powodu swojej roli w międzynarodowym języku potocznym, natomiast słowa w języku indonezyjskim pokazują światu że ten szlachetny symbol „World Peace Gong” pochodzi z Indonezji. Białe kwiaty symbolizują piękno, dobrobyt i harmonię. Ich pozycje na lewo i prawo na końcach każdego napisu wskazują na równowagę w jedności.

Wewnętrzny krąg wyświetla 10 symboli reprezentujących główne religie praktykowane przez większość ludności świata. Są to: islam, hinduizm, judaizm, chrześcijaństwo, buddyzm, konfucjanizm, taoizm, sikhism, Shinto, i hinduizm balijski.

Najbardziej wewnętrzny krąg Światowego Gongu Pokoju przedstawia kulę ziemską. Planeta Ziemia jest na grzbiecie środkowej części Światowego Gongu Pokoju, co przekazuje, że cała ludzkość żyje i stanowi razem jedną wspólnotę na planecie Ziemi. Cała ludzkość pochodzi z tej samej rodziny (jeden potomek). Jako jedna ogromna rodzina – konieczne jest, że wszyscy powinniśmy żyć obok siebie w spokoju, z szacunkiem, pomocnymi do siebie i wspólnie, w celu utrzymania i opieki dla Matki Ziemi.

Gong Pokoju Światowego po raz pierwszy zabrzmiał zaintonowany przez prezydenta i wiceprezydenta Republiki Indonezji na Bali, 31 grudnia 2002 dokładnie na przełomie roku o godzinie 00:00 czasu lokalnego w oczach całego narodu, dla upamiętnienia „rok 2003 w Indonezyjskiego Roku Pokoju „

Drugi raz Gong Pokoju Światowego zabrzmiał zaintonowany przez Sekretarza Generalnego ONZ w Genewie i Szwajcarii 05 lutego 2003, aby zainaugurować „Drugi Szczyt Światowego Globalnego Pokoju”, w którym brali udział przedstawiciele świata z 179 krajów.

Trzeci raz zabrzmiał zaintonowany przez Prezydent Republiki Indonezji, 14 kwietnia 2003 roku na rozpoczęcie 52. „PATA Konferencja” na Bali.( (PATA – Pacific Asia Travel Association)

Czwarty raz WPG rozbrzmiewał zaintonowany przez Prezydenta Republiki Indonezji w East Java, Indonezja w dniu 14 czerwca 2003 roku podczas inauguracji „Międzynarodowego Festiwalu Borobudur ”

Od tego czasu WPG został przekazany aby rozbrzmiewać na całym świecie, echem jego szlachetnego przesłanie światowego pokoju i braterstwa dla całej ludzkości.

Reklamy

2 responses to “World Peace Gong – Światowy Gong Pokoju

  1. Pingback: Światowa religia NWO – Światowy Gong Pokoju – World Peace Gong | forumdlazycia Tradycji Katolickiej

  2. Pingback: Światowa religia NWO – Światowy Gong Pokoju – World Peace Gong | 7777777blog

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s