ODDZIAŁYWANIE DŻWIĘKÓW NA POZIOMIE KOMÓRKOWYM na komórki zdrowe i nowotworowe

Opublikowano: 28 Paźdź 2012 o 17:11

Na podstawie książki i badań Fabien Maman (Rola muzyki w XXI wieku. Volume 1 of From star to cell,  Author, Fabien Maman. Translated by, Monika Malarczyk. Publisher, Morpol, 1999)

Fabien Maman jako muzyk, kompozytor, akupunkturzysta i bioenergoterapeuta prowadzi wykłady i warsztaty w wielu znakomitych uczelniach świata, m.in. na Uniwersytecie Paryskim i Akademii Nauki w Paryżu College de France.

W biologicznym laboratorium Uniwersytetu Jussieu w Paryżu postanowił sprawdzić jak muzyka oddziałuje na komórki ciała człowieka. Komórki poddane działaniu dźwięków rożnych instrumentów a także ludzkiego głosu, dokładnie fotografował i obserwował pod mikroskopem.

CEL EKSPERYMENTU

Celem eksperymentu była obserwacja wpływu dźwięku na jądro i pole elektromagnetyczne komórek ludzkich. Fotografowano zarówno komórki zdrowe jak i komórki nowotworowe.

 

EKSPERYMENTY Z KOMÓRKĄ I DŹWIĘKIEM

SERIA 1 – komórka nowotworowa, instrument – GONG

Te zdjęcia wykonywano co minutę po uderzeniu w GONG. Podstawowemu dźwiękowi gongu towarzyszyły alikwoty, które wywoływały efekt jakby wytworzono jednocześnie wiele różnych i dysonujących ze sobą częstotliwości. Dźwięk stopniowo destabilizował strukturę chorej komórki nowotworowej prowadząc ostatecznie do jej rozerwania.

zdj01

FILMY POKAZUJĄCE JAK ZMIENIAJĄ SIĘ KOMÓRKI KRWI POD WPŁYWEM GRANIA NA GONGU

SERIA 2 – komórka nowotworowa, instrument – gitara akustyczna (dźwięki A i H)

W czasie tego eksperymentu Fabien Maman  grał na gitarze akustycznej kolejno dźwięki A i H. W doświadczeniu również wykorzystano komórki nowotworowe, nieco starsze – dlatego wykazywały większą wrażliwość i szybciej reagowały na wpływ dźwięku.

Komórka “młodsza”  na pierwszym planie dłużej opierała się “kuracji”. Dźwięk działał jak zawór ciśnieniowy, przepychając energię ze środka na obwód komórki. Na fot. 25 zaczyna być widoczna dziura w błonie cytoplazmy.

Na koniec eksperymentu (fot 34) komórka starsza (górna) osiągnęła dwa razy większe rozmiary niż młodsza i była już bliska rozerwania. Zagranie jeszcze kilku dźwięków wystarczyłoby do wywołania jej eksplozji.

Jeśli komórka jest “młodsza” potrzebuje do zmiany więcej czasu; gdy jest “starsza” i gotowa do dezintegracji – wystarczy krótszy czas, aby doprowadzić ją do “wybuchu”.

seria2

SERIA 3 – komórka nowotworowa, instrument – ksylofon (skala jońska)

W tym eksperymencie wykorzystano ksylofon i skalę jońską (C,D,E,F,G,A,H i dodatkowe dźwięki następnej oktawy C i D). Przy zastosowaniu 9 różnych częstotliwości, wystarczyło 14 minut, aby doprowadzić komórkę do wybuchu. Łatwo daje się zaobserwować stopniową “destabilizację” struktury komórki towarzyszącą pojawianiu się kolejnego, nowego brzmienia.

RozpadKoorkiNowotworowej

SERIA 4 – komórka nowotworowa, głos ludzki – skala jońska

W tej serii eksperymentu, dezorganizacja struktury komórki nastąpiła wyjątkowo szybko ponieważ głos ludzki posiada w swej wibracji coś szczególnego, co czyni go  silniejszym od wszystkich instrumentów  muzycznych – posiada świadomość .

fot. 49 – całkowita eksplozja chorej komórki

seria4

WNIOSKI NA TEMAT KOMÓREK NOWOTWOROWYCH:

Zazwyczaj pomiędzy 9 a 21 min dało się zaobserwować w eksperymentach zmiany w strukturze jądra i błony cytoplazmatycznej. Pod koniec skali, zazwyczaj około siódmego interwału, komórki nowotworowe wybuchały. Nie były w stanie wytrzymać stopniowego nagromadzenia się wibracji!

Francuski fizyk, Joel Sternheimer mawia: ” masy cząsteczek zachowują się i manewrują pomiędzy sobą tak, jakby gdyby były dźwiękami muzycznymi na chromatycznie temperowanej skali”. Można więc powiedzieć że wybuch jest wynikiem rezonansu pomiędzy dźwiękami, jakie wysyłamy i elementarnymi cząstkami tworzącymi wewnętrzną strukturę komórki, a nagromadzanie dźwięku wytwarza wewnątrz komórki dysonans niemożliwy do wytrzymania.

Czyli dysonans pomiędzy muzycznymi częstotliwościami cząstek elementarnych komórki i wprowadzanym kolejnym dźwiękiem stawał się dla komórki nie do zniesienia. Dlatego jej struktura traciła stabilność i w końcu następował wybuch.

 SERIA 5 – komórka zdrowa – krew Rh+, głos ludzki – skala jońska

W doświadczeniu tym wykorzystano zdrowe komórki krwi. Nie zaobserwowano ani jednego przypadku wybuchu komórki. W zależności od częstotliwości widoczny był efekt stymulacji komórek, jakby podlegały one energetyzacji. Ta zmiana energetyczna była jeszcze bardziej widoczna gdy dawca komórek sam śpiewał dla nich, tworząc rezonans między dźwiękami i żyjącymi komórkami. Na zdjęciach widać jak zdrowo wyglądają komórki. Możliwa jest więc regeneracja własnych komórek przez wykorzystanie swojego głosu do wysyłania dźwięku poprzez komórki. Możesz śpiewać specjalną częstotliwość, odpowiadającą Twojemu dźwiękowi podstawowemu ( o dźwięku podstawowym więcej informacji już wkrótce). Dźwięk nie tylko dodaje energii zdrowym komórkom, lecz jednocześnie powstrzymuje proces degeneracji innych.

zdj5

TamaDo_04

TamaDo_09

Więcej informacji uzyskasz podczas warsztatów

„Uzdrawiające dźwięki kamertonów i rur strojonych”

LSF warsztaty

 

Muzykoterpia komórkowa sklep online

Shop KAMERTONY Shop RURY Shop DZWONY

 

One response to “ODDZIAŁYWANIE DŻWIĘKÓW NA POZIOMIE KOMÓRKOWYM na komórki zdrowe i nowotworowe

  1. Na konferencji w Baden Baden poznalem lecznicze dzialanie dzwieku w 3D trzywymiarowym ta terapia w Niemczech zajmuje sie p dr Tanja Ohland w 37284 Waldkappel Leipziger str.36,Przy tej organizacji dzwieku pojawia sie dziek z tylu glowy nie tak jak w streo rechst links ..Konstrucktorem jest Fizyk akustyk ,wyleczyl stan nieuleczalny Prostaty.Cala terapia to tylko sluchanie tego dzwieku ale i musyki ktora pojawia sie z tylu glowy chociaz glosniki maja pozycje jak w stereo.To byla Konferencja wylacznie dla Lekarzy…Polecam z ciekawosci pojechac i to wysluchc juz10 Minut zmienia czlowieka….i otwiera go na poznanie nowego swiata leczenia dzwiekiem 3D

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s